نکات زبان بدن برای موفقیتارسال شده توسط در 23 شهریور 1398


اسرار زبان بدن برای موفقیت

مسعود امیرکبیری

داشتن زبان بدن درست، میتواند شما را به موقعیت های خوبی برساند.
داشتن اعتماد به نفس و زبان بدن خوب، داستان جالبی است؛ هرچه بیشتر موفق و توانا بوده و منابع خوبی در اختیار داشته باشید، اعتماد به نفس و زبان بدن هم گویای آن خواهد بود. البته در مورد زبان بدن، باید به خاطر داشت که استیل درست را باید تبدیل به عادت همیشگی کرد. بودن در مکان صحیح، در زمان درست و با نفرات مناسب، بدست آوردن بهترین موقعیت به حساب می آید، در چنین موقعیتی داشتن زبان بدن درست بسیار حیاتی است. توصیه های عمومی ذیل را برای زبان بدن در خاطر داشته باشید:
از تمام قد خود استفاده کنید: تحقیقاتی در سال 2015 انجام شد که نشان داد، تفاوت ارتفاع قدی در حدود 10 تا 12 سانتی متر، میتواند به تفاوت در حقوق به میزان 9 الی 15 درصد بشود. درست است که شما نمی توانید قد خود را رشد داده و بلندتر شوید، ولی میتوانید از همه قد خود به خوبی استفاده کرده و تمام قد بایستید و بنشینید.
از فضا استفاده کنید: اگر میخواهید تصور دیگران از بلند قدی شما بهتر باشد، فضای بیشتری به خود اختصاص دهید؛ در جلسات، هنگام ارائه بایستید و به اطراف حرکت کنید، در حالت نشسته آرنج خود را به پشت صندلی تکیه دهید، وسایل شخصی خود را روی میز کنفرانس پخش کنید. همچنین، میتوانید به اندازه دست ها از میز فاصله گرفته و به مذاکره بپردازید، در این حالت دیگران شما را بلندتر تصور خواهند کرد، چراکه مقدار بیشتری از بدن شما دیده میشود. در این حالت اگر چیزی هم از روی میز بردارید، بازوی شما کشیده تر خواهد شد و به نظر خواهد رسید که فضای بیشتری را اشغال کرده اید. بد یا خوب، در ناخودآگاه مردم، بزرگ تر بودن بعنوان قدرتمندتر بودن نقش بسته است. تمایل اختصاص حقوق بالاتر، جوایز، اعتبارات و منابع به افراد قدرتمندتر بیشتر است.
تاثیر بالای لبخند و نگاه چشم در چشم را دست کم نگیرید: میخواهید در خاطرها بمانید؟ لبخند بزنید. تحقیقاتی اخیر نمایان کرد که رفتارهای اجتماعی خوبی که توسط لبخند بوجود می آیند، باعث میشوند تا افراد محتوا و فرد مقابل را بهتر به خاطر داشته باشند. لبخند زدن به دیگران، معمولا آنها را هم وادار به لبخند زدن میکند، و درنتیجه باعث میشود تا آنها در وضعیت روانی خوبی قرار بگیرند. شاید، یکی از قدیمی ترین باورها باشد که میگوید ارتباط چشمی و نگاه چشم تو چشم، نشانگر اعتماد به نفس است. وقتی با کسی حرف میزنید، 50 الی 60 درصد زمان را به ارتباط چشمی اختصاص دهید.
دستان خود را بکار بگیرید: تصور مردم معمولا از رهبران و مدیران بزرگ، بصورت آرام و تاثیرگذار است. زبان بدنی که این تصور را همراهی میکند، عبارت است از ارتفاع بالا تنه و ژست دستان باز. این حرکت عموما به این معنی است که شما صادق هستید و چیزی برای پنهان کردن ندارید، و نشان دهنده اطمینان، اعتماد به نفس، و آرامش است.
تیکهای عصبی معمول خود را شناسایی کرده و آنها را بشکنید: شما به احتمال قوی یک تیک عصبی در پیش زمینه رفتاری خود دارید، هر رفتاری اعم از پیچاندن موها، تکان دادن عصبی پا، تکان دادن گردن یا بازی با انگشتان در این طبقه بندی است. اگر هم خودتان دقیق نمیتوانید تشخیص دهید، دوستان و همکاران شما براحتی میتوانند راهنمایی کنند. رفتارهای تکراری عصبی که تیک مانند هستند، تصویر یک مدیر آرام، خونسرد و مسلط را خدشه دار خواهد کرد.

مقالات

bodylanguageزبان_بدنموفقیتنکات_زبان_بدن_برای_موفقیت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *